برنده مردمی جشنواره وب و موبایل ایران سال ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶
A Pregnant Western Sydney Mother Has Suffered Second Degree Burns From Her Iphone 7 1

حرارت آیفون ۷ زن باردار را روانه بیمارستان کرد

اگر از کاربران سیب لند بوده باشید، در هفته‌های گذشته اعلام کردیم که آیفون ۷ منفجر شد و یک ماشین را نیز همراه خود به آتش کشید. حال بار دیگر انفجار آیفون ۷ موجب سوختگی درجه دو یک زن باردار شده است.

ماجرا از این قرار است که ملانی زن باردار استرالیایی، در هنگام خواب گوشی خود را به شارژ می‌زند اما زمانی که صبح از خواب بیدار می‌شود، سوزش شدیدی در بازوی خود حس می‌کند. پس از مراجعه به دکتر، متوجه می‌شود که نوع سوختگی او درجه دو بوده است و سریعا راهی بیمارستان شده و تحت معاینه قرار می‌گیرد.

سوختگی درجه دو ناشی از حرارت جسم خارجی است. ملانی به خانه باز می‌گردد و پس از بررسی رختخواب مشاهده می‌کند که آیفون در این کار دست داشته است!

ملانی موبایل خود را به یکی از فروشگاه‌های اپل می‌برد و ماجرا را بازگو می‌کند. هنوز مشخص نیست که اپل در قبال این اتفاق چه اقدامی انجام داده است اما مشخص شده که اپل‌استور سیدنی این موبایل را برای بررسی بیشتر به دفتر اصلی کمپانی ارسال کرده است و مقامات شرکت نیز تحقیقات بیشتر روی پرونده را تایید کرده‌اند.

لازم به ذکر است آن‌ها یک دستگاه آیفون ۷ نو را به ملانی پیشنهاد کرده‌اند اما او قبول نکرده است زیرا دیگر به امنیت دستگاه اطمینان ندارد.

با تمام موارد گفته شده، علت این حادثه را می‌توان این گونه بیان کرد که در هنگام شارژ گوشی زیر بالشت قرار داشته و فضای کافی برای گردش هوا و انتقال حرارت وجود نداشته است اما آیفون به گونه‌ای طراحی شده است که با بالا رفتن حرارت بیش از اندازه، خود به خود خاموش شود اما هنوز مشخص نیست که چرا این آیفون این گونه نبوده است.

منبع: news

سپهر گنجی

چند سالیست که با دنیای بزرگ اپل آشنا شدم و همیشه دوست داشتم در یک وب سایت معتبر با توجه به علایق خود فعالیت کنم كه سیب لند این فرصت را به من داد تا بتوانم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهم.

2 پرسش و پاسخ

  1. سلام من ایپد دارم ایپد ۴
    تو ی گالری یک گزینه هست که اسم پیپله که مثلا عکسایی که از اون فرد تو موبایل است نشون می ده ایپد من این قابلیتونداره من چیکار کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *