برنده مردمی جشنواره وب و موبایل ایران سال ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶
China Trump Trade War Iphone Sales

کش‌مکش میان چین و ایالات متحده برای فروش آیفون در چین

دولت چین در روزنامه دولتی گلوبال تایمز اظهار کرده که اگر رئیس جمهور منتخب ایالات متحده (ترامپ) به اظهارات خود در دوران قبل از انتخابات درباره تهدید تجاری جهان عمل کند، فروش آیفون نیز دچار تزلزل خواهد شد. این نظر پاسخ به وعده مبارزاتی انتخاباتی ترامپ درباره اعمال ۴۵٪‏ مالیات برای واردات کشور چین بود.

اگر ترامپ به این وعده خود عمل کند، تجارت میان چین و ایالات متحده فلج خواهد شد.

چین درباره اعمال این رویکرد اعلام کرد که سفارشات بوئینگ جایگزین ایرباس خواهد شد و فروش خودرو و آیفون آمریکا در چین سخت می شود. رئیس جمهور جدید برای جهل و بی‌کفایتی خود باید تمام این عواقب را تحمل کند.

بنا بر گزارش Guardian چین تنها کشوری نیست که امیدوار است تمام این سخنان تنها یک حرف باشد.

چین بزرگترین و مهم‌ترین مارکت آیفون است. اقتصاد ضعیف چین به این معناست که پیش‌بینی سبقت این کشور از آمریکا برای بازار آیفون هنوز به انجام نرسیده است، اما این موضوع در حال حاضر برای بازار نرم افزار در چین صدق می‌کند.

کمپانی اپل همیشه برای توسعه و روابط نزدیکتر با چین در تلاش است و نه تنها فقط با یک مرکز بلکه با دو مرکز R&D همکاری می‌کند.

همچنین ترامپ در کمپین rhetoric خود در ماه ژانویه قبل (دی) ادعا کرده بود که دوباره ساخت کامپیوترها و محصولات دیگر اپل به جای چین در ایالات متحده ساخته خواهند شد.

منبع: ۹to5mac

همیشه دوست داشتم که بتوانم اطلاعات مفید و بروز در اختیار مردم قرار دهم تا همیشه بروز باشند و همگام با تکنولوژی روز دنیا به سوی پیشرفت بروند. واقعا از سیب لند ممنونم که این فرصت ناب را به من داد تا هم به اطلاعات من افزوده شود و هم به شما عزیزان کمک کنم.

یک پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *