برنده مردمی جشنواره وب و موبایل ایران سال ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶
Doj Requests Warrant To Enter Building Force Everyone To Unlock Their Iphones With Touch Id

دستور اجباری بازکردن اثر انگشت آیفون از وزارت دادگستری آمریکا

به گزارش فوربز (Forbes)، وزارت دادگستری آمریکا به نیروهای خود در عملیات ورود به ساختمان‌ها دستور اجباری به بازکردن آیفون با اثر انگشت داده است. این حکم بر اساس یک پرونده در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ (۹ می ۲۰۱۶) براى تفحص ساختمانى در لنکستر کالیفرنیا صادر شده است.

متن حکم درخواست این تفاهم به شرح زیر می باشد:

این حکم به منظور کاهش عدم اجازه از اثر انگشت کسانی که موضوع اصلی تحقیق هستند و به منظور به دام افتادن در دام قانون می‌باشد.

البته این‌ تمام داستان نیست! این حکم برای رمزهای عبور، کلیدهای رمزنگاری شده و یا هر دستگاه قفل شده‌ای که نیاز به دسترسی داشته قابل اجراست. در حالیکه دولت هویت دستگاه‌های دیجیتال یا اثر انگشت را در آینده نمی‌داند و با تحقیقات عوامل احتمالی و شواهد در محل تحقیق و نیاز به دسترسی به این دستگاه‌ها به این نتایج می‌رسد به همین دلیل حکم اجازه دسترسی به رمزهای عبور، کلیدهای رمزنگاری شده و تمام دستگاه‌های ضروری که نیاز به دسترسی می‌باشند، داده شده است.

خانم Marina Medvin می‌گوید:

آن‌ها می‌خواهند برای بدست آوردن فرض‌های قضیه و دانستن بیشتر در پرونده‌ها این حکم را اجرا کنند.

اساسا آنها به دنبال این هستند که مردم را متقاعد کنند اثر انگشت آن‌ها به اجرای قانونی که برای آن حکم دارند، کمک می‌کند. آن‌ها می‌خواهند این حکم را برای پیروی مردم از خودشان اهرم کنند. حکم بنا به گزارش محفوظ بوده و در دسترس عموم قرار نگرفته است.

منبع: iclarified

3 پرسش و پاسخ

  1. سلام من ی ایفون فایو اس دارم ای او اس ١٠.٢هستم عکسی ک میگیرم چ از تلگرام چه از خود دوربین تو گالری سیو نمیشه مشکلش چیه

    1. سلام
      معمولا این چنین مشکلات با پاک کردن کش تلگرام و خالی شدن فضا و یکبار خاموش و روشن کردن دیوایس حل می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *