برنده مردمی جشنواره وب و موبایل ایران سال ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶
Ifixit Teardown 15 Inch Macbook Pro With Touch Bar

مک بوک پرو ۱۵ اینچى ۲۰۱۶ زیر تیغ جراحى iFixit

تیم iFixit بازهم یکى از محصولات جدید اپل را زیر تیغ جراحى خود برد. طبق گفته این تیم نوع ساخت مک بوک ۱۵ اینچى تفاوت چندانى با مدل ۱۳ اینچى ندارد.

یک نکته جالبى که در این دو لپتاپ وجود دارد، “اتصال به جاى نامشخص است” که یک متصل کننده مى‌باشد که به هیچ کجاى مادربورد یا همان Logic Board متصل نمى‌باشد.

حدس هایى که درباره این متصل کننده زده مى شود به این گونه است که احتمال دارد این متصل کننده مربوط به هارد دیسک SSD باشد.

این هاردهاى SSD که در مک بوک به کار برده شده‌اند، مستقیما به مادربورد مک بوک یا همان Logic Board متصل مى‌باشند. دو مشکل در اینجا وجود دارد یکى این که امکان ارتقاى آن‌ها وجود ندارد و دومین مشکل این است که اگر زمانى مادربورد به هر نحوى بسوزد و یا از کار بیفتد، هیچ راه برگشتى براى اطلاعات شما وجود ندارد.

اما اگر حدس‌هایى که درباره این متصل کننده زده مى‌شوند درست از آب در بیایند، به وسیله این متصل کننده مى‌توان اطلاعات کاربر را بعد از از کار افتادن مادربورد نجات داد.

مورد دیگرى هم که این تیم در این لپتاپ پیدا کرده است، یک تفاوت کوچک در Trackpad است.

اپل یک بورد داراى آى سى کنترل تاچ را در ترکپد این دو لپتاپ قرار داده است که قدرت بیشترى در احساس تاچ داشته باشد. همانطور که مى‌دانید مک بوک هاى امسال داراى ترکپد بسیار بزرگ مى‌باشند.

تغییر دیگرى هم که وجود دارد فن‌هاى موجود در این دو لپتاپ نه تنها بزرگتر مى‌باشند، بلکه ساختار و طراحى کاملا متفاوت دارند.

سوراخ‌هاى موجود براى اسپیکرها که همیشه براى تزئین مى‌باشند، این دفعه تعدادى از آنها به اسپیکرها متصل شده‌اند. ولى قسمت بیشتر صدا از طریق تهویه موجود در سیستم انتقال پیدا مى‌کند.

متاسفانه iFixit نمره یک از ده را به قابلیت تعمیر این دو مک بوک داد. نظر شما درباره مک بوک هاى جدید ۲۰۱۶ چیست؟

منبع: ۹to5mac

خوشحالم که عضو تحریریه تیم جوان سیب لند هستم و با افتخار می توانم مطالب را در اختیار کابران عزیز سیب لند قرار دهم.

2 پرسش و پاسخ

  1. به نظر من این محصول یک شکست بزرگ برای اپل خواهد بود. حذف پورتهای پر مصرف فعلی و نبود قابلیت ارتقا و تعمیر ناپذیری هیچ نقطه مثبتی نسبت به نسل قبل نداره. فقط اضافه شدن تاچ بار هست که به هیچ وجه به این ضعفها نمی ارزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *