برنده مردمی جشنواره وب و موبایل ایران سال ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶

تفاوت ۸ برابری سرعت بین مدل ٣٢ و ۲۵۶ گیگابایتی آیفون ۷

چند هفته قبل سایت جى اس ام آرینا (GSMArena) تست هایى برروى مدل ٣٢ گیگابایتى آیفون ٧ و آیفون ٧ پلاس انجام داد که نشان مى داد سرعت نوشتن اطلاعات بر روى حافظه داخلى این مدل کمتر از آیفون ٧ و آیفون ٧ پلاس با حافظه بیشتر بود. امروز یک کاربر در یوتیوب ویدیویى را منتشر کرد که نشان مى داد سرعت مدل هاى ٣٢ گیگابایتى تا ٨ برابر کمتر از مدل هاى دیگر است.

این ویدیو شامل تست هایى بر روى آیفون ٧ ٣٢ و ۲۵۶ کیگابایتى بود. هر دوى آنها در سرعت خواندن اطلاعات تقریبا یکسان بودند که مدل ٣٢ گیگابایتى با سرعت ۶۵۶ مگابایت در ثانیه و مدل ۲۵۶ گیگابایتى با سرعت ٨۵۶ مگابایت در ثانیه بود. البته افت زیاد سرعت در نوشتن اطلاعات بر روى حافظه بود که در مدل ۲۵۶ گیگابایتى با سرعت ٣۴١ مگابایت در ثانیه و مدل ٣٢ گیگابایتى با سرعت ۴٢ مگابایت بر ثانیه بود که تقریبا ٨ برابر مى باشد.

در تست کار هاى روزانه نیز مدل ۲۵۶ گیگابایتى سریعتر بود. براى مثال آیفون ٧ ٢۵۶ گیگابایتى ویدیویى با حجم ۴.٢ گیگابایت را در ٢ دقیقه و ٣۴ ثانیه بر روى حافظه ثبت کرد ولى آیفون ٧ ٣٢ گیگابایتى همان ویدیو را در ٣ دقیقه و ۴٠ ثانیه ثبت کرد.

البته همه تست ها شامل اعداد و ارقامى است که شاید کار هاى روزانه در متوجه آنها نشویم. براى مثال همیشه گوشى هاى سامسونگ بر روى کاغذ کارایى بهترى نسبت به آیفون دارند ولى در دنیاى واقعى کارایى آیفون کجا و سامسونگ کجا!

ولى در این تست، مشاهده مى شود که این اعداد و ارقام تاثیر خوبى بر روى سریع بودن آیفون ٧ مى گذارند.

پس به هنگام خرید آیفون ٧ و یا آیفون ٧ پلاس حتما در انتخاب مقدار حافظه دقت کافى داشته باشید. حافظه کمتر نه تنها جاى کمترى براى اپ ها، عکس ها و ویدیو هاى شما هستند، بلکه در نوشتن اطلاعات سرعت کمترى را نیز دارند.

منیع: macrumors

خوشحالم که عضو تحریریه تیم جوان سیب لند هستم و با افتخار می توانم مطالب را در اختیار کابران عزیز سیب لند قرار دهم.

یک پرسش و پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *