برنده مردمی جشنواره وب و موبایل ایران سال ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶
Apple Iphone 7 And Iphone 7 Plus Home Button Removed Force Touch

موتور TAPTIC در آیفون‌های جدید اپل چیست؟

در آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس. تکنولوژی جدید جایگزین محرک خطی قدیمی‌تر شده است و در نهایت به یک حس جدید را به کاربر منتقل مى‌کند.

Taptic نوع دیگر موتور ویبره بازخورد لمسی رابط کاربر است. با استفاده از این محرک خطی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس می‌توانند حس جدیدى هنگام استفاده از گوشى را تولید کنند که البته در برخی موارد بازخوردهای صوتی این حس را تکمیل مى کند.

اپل از موتور TAPTICخود در شبیه‌سازى یک فشار دکمه هوم، اعلام نوتیفیکیشن‌ها، و تقویت هشدار صوتی استفاده کرده است، ولى در کل این تکنولوژى حس کاملا طبیعى را به هنگام استفاده دکمه هوم را ایجاد نمى‌کند.

تعداد کمى از اپلیکیشن‌ها در اپ استور قابلیت استفاده از این تکنولوژى هستند ولى برنامه‌هاى امتحان شده در این زمینه هنوز تکمیل نشده‌اند. البته اپل از این تکنولوژى براى اولین بار استفاده نمى‌کند و این تکنولوژى براى اولین بار در اپل واچ استفاده شده است.

بازخورد نیروی درست و طبیعى، نه یک ارتعاش ساده

قبلا در آیفون از محرک خطی برای ارتعاشات استفاده می‌شد ولى اپل یک جهش در موتور TAPTIC آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس انجام داد که حتی هنگام استفاده از قاب محافظ، بازخورد موتور TAPTIC به اندازه کافی قوی و مجزا از تکنولوژی‌های قدیمی‌تر است.

در کنار iOS 10 کاربران می‌توانند ارتعاش جدید برای استفاده در هر دو محرک خطی دستگاه های قدیمی تر و در موتور TAPTIC جدید ایجاد کنند.

نظر شما درباره TAPTIC ENGINE جدید اپل چیست؟

خوشحالم که عضو تحریریه تیم جوان سیب لند هستم و با افتخار می توانم مطالب را در اختیار کابران عزیز سیب لند قرار دهم.

9 پرسش و پاسخ

  1. ببخشید یک سوال فرق این موتور با موتور استفاده شده بر ایفون سیکس اس چیه؟
    همون متور برای باز خورد لمسی در استفاده از لمس سه بعدی

    1. فناورى لمس سه بعدى مقوله جداییست و تکنولوژى TAPTIC هم در مقاله بالا کاملا توضیح داده شده است.

  2. ببخشید با من چندتا همکاری میکنین فیلم بفرستم براتون شما بفرستین تو چنلتون مثلا مخفی کردن برنامه ها تعمیر کردن فیلم هایی که تو تلگرام سیاه نشون میده رو تا میر کنیم واموزش سیو کردن موزیک های تلگرام و……….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *