برنده مردمی جشنواره وب و موبایل ایران سال ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶
Iphone 7 With Qualcomm Modem Performs 30 Better Than Iphone 7 With Intel Modem Report 1

مودم Qualcomm عملکرد بهتری نسبت به مودم Intel در آیفون ۷ دارد

بر اساس خبر منتشر شده از Cellular Insights اپل از دو سورس Qualcomm و Intel را برای مودم های LTE خود در آیفون ۷ استفاده کرده است که این دو به اندازه هم عملکرد یکسان ندارند. از زمان راه اندازی آیفون ۷ چندین مورد نارضایتی از کاربران مبنی بر عملکرد ضعیف مودم های اینتل در شبکه های AT&T و T-Mobile نسبت به مودم های کوآلکوم در شبکه های Verizon و Sprint شنیده ایم.

سایت Cellular Insights عملکرد دو مودم Intel XMM7360 و Qualcomm MDM9645M را با استفاده از دستگاه R&S CMWflexx که شامل دو کنترل کننده R&S CMW500 و R&S CMWC به همراه جعبه محافظ دار با چهار آنتن Vivaldi می باشد، مقایسه کرده است.

برای نتیجه یک عملکرد بهتر بین Qualcomm و Intel و به منظور از بین بردن هرگونه خطا و عیبی از جانب دیوایس، ما یک دستگاه آیفون ۷ پلاس با اپراتور AT&T نیز خریداری کرده ایم که نتیجه نهایی در این دستگاه تقریبا یکسان با نتیجه تست ما بوده است. هرچند در باند ۱۲۱dBm- مودم Intel عملکرد بهتری نسبت به همتای خود Qualcomm داشته است اما به طور کل میانگین عملکرد بین این دو ۳۰% به نفع Qualcomm می باشد.

این سایت عملکرد را در باندهای ۱۲، ۴ و ۷ نیز تست کرده است که همان تفاوت عملکرد در هر باند دیده شده است. در حقیقت مودم اینتل در اکثر سیگنال های قوی، عملکرد بدتری نسبت به آیفون ۶s از خود نشان داده است.

آیا شما متوجه تفاوت عملکرد مودم LTE در آیفون ۷ خود شده اید؟

منبع: iclarified

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *