برنده مردمی جشنواره وب و موبایل ایران سال ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶
Kgi Iphone 7 Plus Jet Black

استفاده از لرزش‌گیر اپتیکال برای هر دو دوربین آیفون‌هاى ۲۰۱۷

یکی از خبر نگاران KGI اظهار داشت که اپل قصد دارد برای پرچمداران سال ۲۰۱۷ خود، از دو لرزش‌گیر برای دوربین های دوگانه استفاده کند. این خبرنگار همچنین بیان کرده است که لنز تله قرار است برای بهره بردن از لرزش‌گیر، برای سال آینده طراحی مجدد شود.

همان‌گونه که می‌دانید، آیفون ۷ پلاس تنها از یک لرزش‌گیر برای لنز واید خود استفاده می‌کند.

ما معتقدیم که اپل برای افزایش فروش آیفون‌های سال آینده، لرزش‌گیر اپتیکال را به دوربین تله نیز اضافه خواهد کرد و فکر می‌کنیم که هر دو عامل کیفیت تصویر و میزان زوم اپتیکال، میزان فروش آیفون‌های بعدی را افزایش خواهد داد.

انتظار داریم که لنز تله برای بهره بردن از لرزش‌گیر اپتیکال، مجددا طراحی شود که این اقدام، اپل را با چالش‌هایی مواجه می‌کند. اول آن‌که نیاز برای افزایش میدان دید لنز تله، نیاز به زمان بیشتری برای کالیبره کردن و نیز فرآیندهای پیچیده‌تری برای مونتاژ دارد.

مشکل اساسی دوم این است که طراحی مجدد لنز تله برای گسترش میدان دید، افت کیفیت تصویر را به همراه خواهد داشت که اپل باید برای رفع آن، به دنبال راه‌کاری باشد.

طبق شایعات اپل قرار است یک آیفون ۵٫۵ اینچی با لنز دوگانه و صفحه LCD، و یک آیفون ۵٫۷ یا ۵٫۸ اینچی با صفحه O-LED که آن هم از دوربین دوگانه برخوردار است، در سال ۲۰۱۷ روانه بازار کند. همچنین آیفون ۴٫۷ اینچی دیگر نیز از لنز تکی بهره خواهد برد.

نظر شما در مورد دوربین‌های آیفون‌های سال آینده چیست؟

منبع: iclarified

یکی از علایق شخصی من، فعالیت در زمینه تکنولوژی به خصوص در حوزه اپل بود که همیشه منتظر یک فرصت خوب برای نشان دادن خودم بودم. سیب لند همان چیزی بود که مدت ها دنبالش بودم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی *